Ratownictwo Drogowe

601 777 014
Spółka nasza powstała w czerwcu 2006 roku i kontynuuje działalność firmy "Sobczak i Spółka" S.C., która istniała na rynku motoryzacyjnym od 1990 roku.
"Ratownictwo Drogowe" Sp. z o.o. jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się głównie pomocą drogową, ale również wykonujemy naprawy mechaniczne zarówno w samochodach osobowych, dostawczych oraz ciężarowych, prowadzimy również działalność w zakresie parkowania pojazdów.
Nasza spółka ma siedzibę w Szczecinie przy ul. Firlika 33, tutaj mieści się zaplecze biurowo-warsztatowe, miejsca parkingowe oraz baza naszego sprzętu. Jako firma zajmująca się tak specyficzną branżą jak pomoc drogowa, jesteśmy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt przystosowany do pracy na drodze. Do prostych zleceń do samochodów osobowych, posiadamy samochód holowniczy Iveco 3510. Natomiast do aut osobowych i dostawczych w złym stanie technicznym lub do zabrania z poza drogi posiadamy samochody Iveco Eurocargo75 oraz wyposażony w platformę  Iveco Eurocargo ML100. Dysponujemy także samochodem Iveco Daily 70 z kabiną brygadową, którym możemy przewieźć pojazd do 3,5t wraz z 5 pasażerami. Jeżeli chodzi o ciężki sprzęt, jesteśmy właścicielami samochodu ratowniczego Scammell Recovery, który jest przystosowany do holowania samochodów ciężarowych, autobusów oraz może pracować w ciężkich warunkach. Oczywiście jesteśmy doposażeni w sprzęt pomocniczy, niezbędny do wykonywania wszelkich prac na drodze tzn.: samochód techniczny, agregaty wraz z oświetleniem, rolki do załadunku i rozładunku pojazdów zaparkowanych w miejscach trudno dostępnych, urządzenia do awaryjnego otwierania samochodów oraz wszelkie niezbędne narzędzia.
Dewizą naszej firmy jest hasło, iż nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, wykonujemy wszystkie zlecenia o każdej porze dnia i nocy i we wszystkich warunkach atmosferycznych.
Mamy duże doświadczenie w swojej branży, oprócz typowych akcji holowniczych, zajmowaliśmy się również: wykopywaniem Tirów ze skarp, stawianiem na koła przewróconych zestawów, zdejmowaniem ciężarówek z barier energochłonnych, ściąganiem cysterny zawieszonej na skarpie i wiele innych. Są to prace trudne, pracochłonne, ale dzięki posiadanemu sprzętowi, doświadczeniu, przeszkolonej załodze są dla nas rutyną. Zaufało nam już wiele firm, którym pomogliśmy w trudnej sytuacji, mamy podpisane stałe umowy z firmami assistanckimi, policją oraz obsługujemy floty firm transportowych.
Jesteśmy jedyną firmą na rynku szczecińskim z tak dużym i różnorodnym zapleczem sprzętowym, a zarazem z wieloletnim doświadczeniem w działaniach na drodze.
Ratownictwo Drogowe Sp z o.o.
ul. Firlika 33; 71-637 Szczecin
woj. zachodniopomorskie


tel. 91 432 02 80 ; mob: 601 777 014